6.9.10

Novinky od Stroboskop.sk

Chalani zo združenia a net-labelu Stroboskop.sk majú pre vás hneď niekoľko noviniek - dve výzvy pre producentov a informáciu o ich novom projekte.


1. Prispej trackom na druhý diel kompilácie "WE CALL IT SKWEEAST"

Po prvom úspechu releasu "We Call It Skweeast Vol. 1" sme sa na Stroboskop.sk rozhodli pre jej pokračovanie. Na prvú výberovku prispeli trackom: Karaoke Tundra, Emah, Miretz, Nisiru a Future Sound of Petržalka. Ak si ešte nepočul o našom novom hudobnom štýle SKWEEAST, tu je malé vysvetlenie:

SKWEEAST - v škandinávii populárny hudobný štýl SKWEE (čosi medzi dubstepom / electrom /R&B s lo-fi analógovým zvukom) + sampel východoeurópskeho folklóru nahraného pre autentičnosť z vinylovej platne to je to čo voláme skweeast!

Prvý diel kompilácie skweeast si môžeš stiahnúť tu :
http://www.stroboskop.sk/?p=201

Ak by si sa chcel zapojiť a pridať svoj track na kompiláciu, napíš si o info a sampel ľudovky na: piatka@email.cz


2. Hľadajú sa remixéri na track/tribute venovaný legende slovenského italo disca Júlii Hečkovej :

Future Sound Of Petržalka - Let Us Do It Just Like Júlia Hečková by FSOP

Release s tvojím remixom vyjde na net-labely stroboskop.sk. Záujemcovia píšte si o sample pack na: piatka@email.cz alebo jurko@email.cz


3. Projekt : Eva Ketara & Stroboskop DJs

Mnoho DJs vystupuje spolu s MCs ... Stroboskop DJs sú iní, majú rovno speváčku sympatickú Evu Ketaru ... Eva Ketara prešla pestrým vývojom - spievala gospel v kostole a indie-rock s kapelou, bola profi speváčka operety a muzikálu, kde spoluúčinkovala aj s Maťom Ďurindom :). Vystupovala s projektom rómskych piesní Absora pod vedením Idy Kelarovej... Teraz hráva s dvojicou undegroundových djov stojacich za net labelom Stroboskop.sk, fanatickými zberateľmi vinylov s electrom, discom a rôznymi inými úchylnými subžánrami elektronickej hudby, djmi a producentami tisících mien, s čudnou minulosťou a ako stroboskop žiarivo blikajúcou budúcnosťou.

Promo set :
Eva ketara & stroboskop djs set by FSOP

0 comments:

Post a Comment