16.9.11

Felix! - Again EP

Pražský kocúr Felix! má hudobnú kariéru celkom slušne našliapnutú - má niekoľko rezidentných večerov, hral už pomaly v každom klube v Čechách a na Slovensku a nevyhýba sa ani lineupom veľkých festivalov. Nezaostáva ani ako producent - na svojom konte má niekoľko remixov a klubových editov, avšak na svoj prvý autorský track ešte len čakal. Doteraz.

Pokiaľ sledujete Felix!-ovu dráhu pozornejšie, určite ste si všimli istú rozpoltenosť. Na jednej strane je tu Felix! s energickými setmi plnými elektra, dunivých beatov a klubových hitoviek. Na druhej strane je tu Felix! obľubujúci cosmic disco, pomalšie bpm a intenzívne emócie. Jeho prvotina 'Again' nesie znaky oboch týchto polôh - pravidelný tanečný beat odsypáva na 128 bpm a určite vás nenechá sedieť, no melodické plochy vás odvedú ďaleko za hranice klubu. Stačí zavrieť oči a nechať sa unášať.

  Felix! - Again EP by Splash Recordings 

Remixy pekne reprezentujú región strednej európy - v Berlíne track premiešal Tvyks, v Prahe DJ Tuco, v Brne Cuffia, v Bratislave Bad Mojo a v Košiciach Embryo. Každý z nich pretvoril Felixov originál po svojom: zástupci Splash rec. doručili už štandardne kvalitné remixy - Embryo Chicago-housový (prekvapivo bez acidu) a Bad Mojo zlomený uk funky (prekvapivo deepový). Cuffia zaexperimentoval a prispel sviežo znejúcim remixom, zatiaľ čo v Tucovom remixe cítiť old school vplyvy ghetto housu, raveu a acidu. No a Tvyksov remix sa vymyká bežným štýlovým škatuľkám a je - ako inak - opäť mimoriadne fresh.


Tracklist :
01. Felix! - Again (Original Mix)
02. Felix! - Again (Bad Mojo Remix)
03. Felix! - Again (Cuffia Remix)
04. Felix! - Again (Embryo Remix)
05. Felix! - Again (DJ Tuco Remix)
06. Felix! - Again (Tvyks Remix)

Felix! | soundcloud | facebook

0 comments:

Post a Comment