26.9.12

Mitewort - Take Them All EP


Slovensko žiaľ nepatrí medzi krajiny, ktoré sa môžu pochváliť veľkým množstvom producentov na poli súčasnej bass music. No napriek tomu sa aj u nás objavujú mená s potenciálom zaujať kvalitnou tvorbou aj za hranicami. My veríme, že jedným z nich je Šimon Slobodník aka Mitewort, ktorý rozhodne patrí k našim najzaujímavejším mladým talentom. Už jeho prvé pokusy zaujali naše uši moderným zvukom a reflektovaním svetových klubových trendov - a bola to teda len otázka (krátkeho) času, kedy mu ponuka na vlastné autorské EP pristane v inboxe.

Tri pôvodné skladby (a jedna bonusová) na EP 'Take Them All' predstavujú prierez doterajšou Mitewortovou tvorbou. Titulný track 'Take Them All' je ukážkou modernej bass music, prirovnateľný napríklad k produkcii takých mien ako Boddika, alebo Pearson Sound. V 'Lighs Off' zasa cítiť oldschoolový nádych mohutnej 808-ičkovej basy, rimov a clapov, v sprievode nízko položeného mužského vokálu – ideálna kombinácia na parket.'Dogmatic' odkrýva tú melancholickejšiu a deepovejšiu stránku Miteworta. Hlboké úvodné akordy sú po chvíli prehlušené obrovskými basmi, len aby sa opäť napätie vytratilo a kľudná pasáž viedla nič netušiaceho poslucháča k ďalšej basovej smršti. Krehká bonusová skladba 'Liquid' je už len čerešničkou na torte. Dokonalá kombinácia vokálov z dvoch remix contestov, zaujímavej basovej linky a netradičných samplov vytvára podmanivú atmosféru záverečného tracku.

EP na Splash Recordings je pre Šimona nepochybne len začiatok. Už teraz má vonku remix na americkej značke #FEELINGS a čoskoro mu vyjde aj track na kompilácii fínskeho labelu Top Billin, vďaka čomu má jeho talent šancu zaujať ešte viac ľudí. My veríme, že ho čakajú veľké veci a opäť nebudeme skrývať radosť, že na začiatku jeho cesty je práve release 'Take Them All'. Dávajte si naňho pozor!


Tracklist :
01. Mitewort - Take Them All (Original Mix)
02. Mitewort - Lights Off (Original Mix)
03. Mitewort - Dogmatic (Original Mix)
04. (Bonus) Mitewort - Liquid (Original Mix)

Mitewort | soundcloud | facebook

0 comments:

Post a Comment