20.11.12

Interview : Manaré

Hochspannung! párty je predo dvermi a to je výborná príležitosť oprášiť našu takmer už zabudnutú rubriku rozhovorov. Ako zistíte aj z interview, Manaré je veľmi sympatický chlapík a my sa už nevieme dočkať jeho sobotnajšieho djského setu v KC Dunaj, kde spolu s ním vystúpia Side9000, Embryo, Bad Mojo a Michael Priest.. Viac info o evente na facebooku.


Vo svojej biografii na facebook profile uvádzaš, že si ešte ako tínedžer participoval na nepokojoch. Čo je za tým, proti čomu si protestoval?
V skutočnosti to neboli ozajstné protesty, ale ilegálne párty, na ktorých sa nachádzalo príliš veľa ľudí. Musím povedať, že nie som veľký fanúšik tejto časti mojej biografie, hneď to vymažem. (smiech)

Ako si sa dostal od vyčíňania v uliciach k hudbe? Ako si s hudbou začínal?
Spomínané "výtržníctva" boli v skutočnosti začiatkom. Bola to moja prvá párty, na ktorej som hral pre študentov, kamarátov a ostatných ľudí. Hoci som už predtým produkoval toto bola prvá akcia, ktorú som zorganizoval, hral som na nej a pre ktorú som vytvoril plagát.

Zdá sa, že na sebe naozaj tvrdo pracuješ - zdokonaľuješ svoju produkciu a DJské zručnosti. Ako vyzerá tvoj typický deň?
Bohužiaľ, v mojom živote neexistuje nič také ako "typický deň". Nesťažujem sa, ale všetko záleží na mojej nálade. Prajem si, aby bol môj život rutinou - zobudiť sa, dať si kávu a ísť do štúdia - ale keďže ma mimo produkcie a djingu zamestnáva mnoho iných aktivít, tak je všetko podriadené obdobiu, deadlinom a projektom. V súčasnosti sa snažím klásť najväčší dôraz na hudbu, takže produkcia mi momentálne zaberá najviac času. Venujem sa jej v noci či ráno, záleží od toho či cez víkendy hrám alebo nie. Čo sa týka DJingu, tomu sa doma nevenujem. Idey a nápady najradšej získavam skrze rôzne mixtape-y od Rinse Fm až po Boomcast, Resident Advisor, xlr8r podcasty či Digg music.


Parížskej scene sa v poslednej dobe dostáva mnoho pozornosti - hlavne vďaka veľmi fresh zvuku, ktorý sa odtiaľ na nás valí. Môžeš nám to trochu priblížiť?
Holt, Paríž je rovno medzi Londýnom, Berlínom a nie až tak ďaleko od Štátov a už teraz má celkom významné hudobný pozadie. Z týchto krajín získavame inspiráciu, pričom produkujeme hudbu, ktorú milujeme. Takisto tu máme veľké šťastie na dobré bookingy, čo nám veľmi pomáha pri získavaní kontaktov od San Francisca až po Nový Zéland a takisto je to nápomocné v objavovaní novej hudby, inšpirácií atď. K tomuto by som rád dodal, že je tu jedna časť scény, v ktorej sú si ľudia veľmi blízki - kooperujú, zdielajú svoje idey, tracky a triky. Som veľmi šťastný, že môžem byť súčasťou tejto scény.

Vydavateľstvo ClekClekBoom je takisto spájané s hudobníkmi, ktorí získavajú zaslúžené celosvetové uznanie. Si rád, že môžeš byť súčasťou tejto rodiny? Ako si sa do ClekClekBoom crew vlastne dostal?
Som naozaj šťastný, že môžem byť súčasťou ClekClekBoom. Nie ani tak preto, že získavame veľa pozitívnych reakcií zo zahraničia, ale hlavne kvôli ľudským vzťahom, ktoré medzi nami sú. Vydavateľstvo sa skladá z ľudí, ktorých zbožňujem a obdivujem a neviem si absolútne predstaviť lepší tím. Spoznal som ich na svojej prvej DJskej rezidencii v klube Nouveau Casino, keď som mal okolo 15/16 rokov. Chceli zorganizovať vlastnú párty a veľmi sa im páčila tá moja. Takže som pre nich začal pracovať - organizoval som párties, hral ako DJ či točil videá. V tej dobe som bol zapojený takmer do každej aktivity a myslím, že práve toto oceňovali na mladom chalanovi, pretože im to pripomínalo ich začiatky. Teší ma, že som v súčasnosti súčasťou hlavne ako hudobník, pretože som hrdý na svoj vývoj. Teraz sa môžem sa zamerať hlavne na to podstatné.Tvoj zvuk sa počas tvojej hudobnej kariéry značne vyvíja. Čo ťa najviac v súčasnosti hudobne ovplyvňuje? Aký zvuk ťa aktuálne najviac baví?
Zvuk, ktorý si najviac momentálne užívam, je ten, ktorý vytvárajú ľudia z celej ClekClekBoom Crew. Počúvam toho teraz strašne veľa, ale doma je to hlavne jazz a akustické veci. Snažím sa neuviaznuť v elektronickej hudbe, udržiavať si voľnú myseľ a uši.

Tvoja budúcnosť vyzerá veľmi pozitívne. Na čo sa môžeme tešiť?
Nie som si istý či to tak je, neviem čo bude zajtra, ale veľmi sa na budúcnosť teším. Takisto, že vybudujem to, čo očakávam od každodenného života. Každopádne môžete sa tešiť na veľa novej hudby, tomu sa venujem momentálne najviac.

Stavím sa, že nikdy nehral v Bratislave. Čo očakávaš? Nebojíš sa trochu? (smiech)
Nikdy som v Bratislave nebol, ale som veľmi zvedavý ako to u vás vyzerá. Veľmi rád by som si spravil trochu času a pozrel si mesto. Len dúfam, že nebudem príliš unavený (smiech). Myslím, že sa aj trochu bojím, ale to je normálne, pre mňa je to znamenie, že to bude dobrodružstvo, tak dúfam, že si to užijeme!

Manaré | soundcloud | facebook

0 comments:

Post a Comment