16.1.13

SplashMix 017 : DJ Tuco

Prvý SplashMix v roku 2013, v poradí už sedemnásty, dostal na starosť anglický dj udomácnený v Prahe - DJ Tuco. Jeho meno patrí rozhodne k tým častejšie skloňovaným na Splashi a to hneď z niekoľkých dôvodov. Môže za to jednak jeho neúnavná snaha priniesť niečo nové a zaujímavé - dá sa napríklad považovať za jedného z pionerov hudobného štýlu juke (a nie len jeho) u nás. Určite to však súvisí aj s tým, že stojí za labelom Meanbucket, ktorý - ako jeden z mála na našom území - dáva priestor presne takej hudbe, akú máme na Splashi radi. V neposlednom rade je však Tuco výborný dj, čo prezentuje v nasledujúcom mixe, ktorý je akýmsi prierezom modernej Jersey či Baltimore club music. O tom čo to vlastne "club music" je, a samozrejme aj o mnohom ďalšom, sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.Ahoj Jonathan. Mohol by si sa čitateľom Splashu trocha predstaviť?
Moje meno je DJ Tuco, som DJ, majiteľ labelu, moderátor rádiovej show a producent z UK, udomácnený v Prahe.

Akým spôsobom si vyberal skladby na tvoj SplashMix?
Prichádzam do styku s mnohými mixami a podcastmi pre rôzne stránky a blogy a všetky akoby boli podľa tej istej predlohy - momentálne je každý na vlne retro house / techno alebo trap-u, predtým to bola zase deep UK bass music atď. Keď dostanem ja ponuku pripraviť mix, tak sa radšej na niečo špecializujem a možno sa aj trocha pokúšam rozšíriť poslucháčom obzory radšej ako ho len vyplniť momentálne obľúbenými skladbami.
Som veľký fanúšik Club/Ghetto hudby, je to základ všetkého čo robím. Posledný rok sa skrz Jersey Club scénu dvihla opäť vlna záujmu a posledných pár mesiacov som zaznamenal aj pár naozaj výborných producentov objavujúcich sa opäť z Baltimoru, odkiaľ tento zvuk pochádza. Vyberal som čo najčerstvejšie tracky, chcel som aby mix dokumentoval to, čo sa momentálne deje, je tam síce aj pár veci od už ostrieľaných producentov, ale väčšina má skôr okolo 16 - 20 rokov!

Čo znamená pojem "Club music"?
V podstate ide o ďalšiu odnož ghetto house-u, ktorá vznikla v Baltimore začiatkom deväťdesiatych rokov, čerpajúc z Miami Bass a Chicago house-u. Je pomerne jednoduchá a tracky vznikajú rýchlo pre hranie v kluboch. Podone ako Juke má aj svoje vlastné štýly tancovania, pre ktoré sú skladby špeciálne upravené. Ako DJ som počas tých rokov zistil, že tento štýl hudby je pre ľudí prístupnejší ako povedzme Juke, no je problém nájsť skladby, ktoré majú dostatočne dobrú mixáž a masternig na to, aby sa dali hrať v kluboch. V každom prípade tento zvuk sa postupne rožíril do Philadelphie, a neskôr sa usadil v New Jersey s mladou generáciou producentov ako Sliink, Jayhood, DJ Kiff a Nadus, ktorý tento zvuk posúvajú dopredu.

Ako sa darí tvojmu vydavateľstvu Meanbucket?
Labelu sa darí dobre! Povedal by som, že minulý rok sme dvihli úroveň kvality toho čo vydávame a aj keď nezahlcujeme trh s releasmi, tie ktoré vydávame zaznamenali veľký ohlas na tých správnych miestach!  Chystáme sa práve vydať EP od DJ Kiff-a ktorého som zaradil aj na mix spolu s remixami od Nadus-a, ďalšieho vychádzajúceho producenta z New Jersey (one to watch in 2013) a taktiež Ckrona & Sle$h-a z Talianska a od Top Billin, ktoré by malo byť na pultoch v čase keď budete čítať tieto riadky (už vyšlo - pozn. red.). Máme toho aj dosť pripraveného, vedel by som takto pokračovať dlho a dlho... povedzme,že to bude rušný rok!

Na čo sa môžeme od teba tešiť v najbližšej dobe?
Pkračujem v zabehnutých koľajách, pričom sa najviac sústredním na label a moju rádiovú reláciu, ale tiež pracujem na pár kolaboráciách a tracky budem postupne zverejňovať - v podstate stále na niečom pracujem!
Tracklist :
01. Dj Booman - Its A Feeling
02. Dj Dru - Fxn Problem (I KnO U WanT ThiS)
03. YungKiiDD - Fuckin Problem
04. Dj Tameil - Butt Is So Big
05. TT The Artist - Dem Bmore Streets (Prod. Murder Mark)
06. ClubHeadSLiiM - I'm A Freak
07. Dj Kiff - Take It To The Head (Bandit Remix)
08. Dj Jayhood & Dj Joker - Get Get Down Remix
09. TT The Artist - Pussy Ate (Prod. Murder Mark)
10. Murder Mark - Bad Bitches Drop It (Feat: Sheila D Yeah & TT The Artist)
11. Mike Gip - The Morning
12. Jeremih - Fuck You All The Time (Dj Sliink remix)
13. Dj Tray - Who Booty Is It
14. Dj Sega - $1,000,000
15. 20 Fingers - Lick It (ClubHeadSLiiMRmx)
16. Dj Booman - Guncock
17. Azaelia Banks - 212 (Thunderbird Juicebox remix)
18. ClubHeadSLiiM - Back It Up
19. Dj Fresh & Dj Jayhood - Rosay Red
20. Dj Tameil - Loveeee Song Remix

1 comments:

fifa14kk said...

Valve will reveal thirdparty Heavy steam Models from CES 2014According towards the Brink, while using the Water Controller for video games such as Portal Only two, Trine Two along with City: Very last Mild has not been an undesirable knowledge; it just had taken some getting used to, because the gamepad was new. There was no tangible difference in your games jogging on the Vapor Device or possibly a Windowsbased Computer.
FIFA 15 Coins PS3

FIFA 15 Coins PS4

Post a Comment