Sobota 9. apríl bude v Brne patriť párty Intergalactik. U klube Perpetuum sa uskutoční špeciálna edícia tejto akcie pod záštitou Dubsteblogu, čo znamená, že vystúpi čitateľom Splashu dobre známy Dirty Little Toaster a Stifler ako zástupcovia tejto značky a doplní ich dj Alyaz a domáce trio Plaza Restaurant.
Intergalactik : Dubsteblog špeciál | fb event 09.04.2011 , Perpetuum Music Club, Brno
DJs : Dirty Little Toaster, Stifler, DJ Alyaz, Plaza Restaurant
Pred zajtrajšou Hochspannung! párty tu máme pre vás jeden rýchly rozhovor s headlinerom tohto večierku. Rozhodne si Detboiov set nenechajte ujsť, bez pochyby bude veľmi rozmanitý a pestrý!
Tvoja hudobná minulosť je vcelku zaujímavá, s MTV atď. Môžeš prezradiť trochu viac o tvojich začiatkoch? Bol som malý raver, keď som bol mladší a stále som sa zaujímal o to, kto príde do UK, na koho by som sa mohol ísť zabaviť. Prodigy, Moving Shadow / Rob Playford boli moje hlavné zdroje inšpirácie v tom čase.
Tvoj album "Curse Of The Voodoo Drums" je pomerne rôznorodý - rovnako ako tvoja produkcia a dj sety. Myslíš si, že práve rozmanitosť je tvoja výhoda, alebo sa môže zmeniť na nevýhodu, trebárs keď sa snažíš získať zmluvu s nejakým vydavateľstvom? Nuž, myslím si, že práve rôznorodé hudobné chúťky mi pomohli dostať sa na label ako Cheap Thrills. Moja myseľ sa rada vydáva po nových chodníčkoch, takže si rád vlastnoručne vyskúšam hudbu čo ma baví.
V dobe keď producenti radšej vydávajú EPčka ako albumy si sa ty rozhodol inak. Aký je koncept tvojho albumu? Za albumom som bemal žiadny skutočný koncept alebo zámer. Vrátil som sa z turné po Japonsku a jedného večera som prechádzal hudbu, čo som hral. Bolo tam toľko rôznych štýlov, od bass, garage, electro, dubstep, disco a ja som sa rozhodol spraviť niečo čo by odrážalo čo hrávam na mojich živých vystúpeniach.
Kedže sú tvoje chute naozaj pestré, aký zvuk ťa momentálne baví najviac? Jungle!!!!!
Veríš vo voodoo? :) Nie som si istý, ale Ouija Boards ma trocha vyvádzajú z miery!
Tvojich momentálnych top 5 ? 1. Detboi & Baxta - Bounce with me 2. Jack Beats - Elevator Music 3. Baxta - Keep You 4. Lorcan Mak - Acid House 5. Detboi - Stabbinz
Dylan Eiland je 27 ročný chalan z Atlanty. Zahral si už po boku pojmov ako Justice, MSTRKRFT, Soulwax či Para One. Úspešne vydáva vlastné skladby, v remixoch si bez problémov podáva tracky napríklad od La Roux a Fukkk offf. Stojí za hudobným projektom Le Castle Vania a zbožňovať ho budú všetci, ktorí to so svojim sluchom z dlhodobejšieho hľadiska nemyslia až tak vážne.
Hoci pohľad na fotografie tomu možno nenasvedčuje, Dylan nie je príslušníkom hudby súčasných emotívnych tínedžerských smerov, ale čoraz zažítejším menom indie-elektro scény. Jeho zvuk sa dá charakterizovať ako „špinavé“ elektro, aj keď extrém typu GTRONIC to nie je. Aktuálne zaujal skvelým remixom skladby „Is You“ od D.I.M., ktorý pred niekoľkými dňami sprístupnil na voľné stiahnutie. Zmes jednoduchého chytľavého vokálu a typického ostrého elektro syntu to na Hype Machine dotiahla počas prvého týždňa na ôsmu priečku v rebríčku popularity, a nebude prekvapením, ak ešte poskočí o nejaké miesto smerom hore.
Oficiálne vydal Le Castle Vania 2 vlastné komerčné nosiče. V novembri 2008 uzrelo svetlo sveta Epčko „Tigertron EP“. Definitívny prienik medzi producentskú špičku elektra však znamenala až skladba „Nobody Gets Out Alive!“ o rok neskôr. Bola vydaná tak ako prvé EP v spolupráci labelov Always Never / So Sweet a spôsobila taký rozruch, že k nej dodatočne vyšla aj kompilácia remixov (na nej sa objavili remixy od Rrrump, Rynecologist, Flinch & 12th Planet, Noisia). Labelu Always Never je verný doteraz. Čo sa remixov týka, väčšina sa objavila ako free download – môj osobný favorit je „La Roux – In For The Kill“.
Dylan je jeden z tých producentov a dj-ov, na ktorého Soundcloude dokážem tráviť dlhé hodiny. Mimo svojej originálnej tvorby a remixov tu prezentuje aj sériu mixtapov pod názvom „Buletproof Tiger Mixtape“. Namiesto fráz o kvalite stačí použiť čísla: 12.000 vypočutí a takmer 3000 downloadov za 26 dní je na hodinový set veľmi slušné číslo. Čo ma teší snáď najviac je fakt, že ponúka kopec materiálu na stiahnutie zadarmo. V súčasnej dobe kríz, kedy si ľudia kvôli pár grošom nechávajú prevŕtať koleno, je to príjemná výnimka. Navyše sú všetky voľné downloady sprístupnené prehľadne na oficiálnom webe.
Le Castle Vania nie je jediný projekt, v rámci ktorého Dylan pôsobí. Za zmienku tiež stojí jeho spolupráca s Blakom Millerom pod názvom Lies in Disguise. Dylanov prínos a zvuk v rámci tohto projektu je rozoznateľný, celkovo znie veľmi podobne ako LCV. Z kvalitných remixov LiD sa môžu tešiť napríklad Shinichi Osawa, či Toxic Avenger. O tomto projekte sa dá zistiť čosi viac na ich myspace stránke.
Európanov asi nepoteší fakt, že Le Castle Vania ako DJ zatiaľ trávi minimum času mimo Ameriky (doteraz najbližšie bol v lete 2010 v Budapešti, alebo na Street Parade v Zurichu). Na jednej strane sa tomu nedá až tak čudovať, elektro je v Amerike takmer mainstream. Na strane druhej však treba veriť, že sa v nadchádzajúcej festivalovej sezóne ukáže niekde blízko, jeho energické sety za by za ten výlet určite stáli.
Dominik Novák, skrývajúci sa pod pseudonymom Mr. Moustache je jedno z mien, ktoré vdychuje čerstvý vietor na česko-slovenskú hudobnú scénu. Hoci má ešte len dvadsať rokov, podarilo sa mu zaskočiť hudobnú obec, keď sa z ničoho nič prihlásil o slovo so svojim prvým EP Female. A nielen, že bolo plné výborného disco/french housu, ale rovno si to namierilo na francúzske vydavateľstvo Freedom Record. Informácií o jeho osobe však veľa nenájdete. Práve preto sme sa rozhodli prelomiť informačné embargo a predstaviť vám tohto talentovaného producenta v nasledujúcom rozhovore.
Bol to pre mnohých celkom šok, keď si sa pred pár mesiacmi zrazu zjavil na scéne s kopou trackov skutočne vysokej kvality vo vrecku. Ani teraz sa však o tebe nedá z internetu skoro nič zistiť. Mohol by si sa trocha predstaviť a prezradiť niečo o tvojich hudobných začiatkoch? No on byl stejně tak pro mě šok, že to má dost pozitivní odezvu, dlouho sem to poslouchal jen já. A trvalo tři roky než sem našel způsob, jak tvořit hudbu, i když sem se o to zajimal uz od malicka diky super hře Music 2000 na Play Station One. Tam sem zacal s nesmyslnou produkci a nechapal jak treba Fatboy Slim dela tracky, jesi je to hudebnik nebo jesi na to ma kapelu. Mel sem kolem toho spoustu otazniku a pak objevil Fruity Loops a zacal tvorit dokud mi nedotekly vsechny postupy v produkci. V kostce to jak sem zacal delat hudbu byla evoluce mýho zájmu a vztahu k muzice, natolik jsem se do ni zamiloval, že jsem ji musel začít nějak tvořit.
Naproti tomu tvoja hudba sa dá nájsť na mnohých stránkach a vychytených blogoch (napr. Dodselectro), akoby sa sama šírila internetom. To je určite štart, ktorý poteší. Pomáha ti táto forma publicity? No samozřejmě je to v podstatě zatim jediná cesta jak se moje hudba šíří a to ve většině nemám ani prsty. O spoustu zminkach na netu nemam ani tušení. Prakticky jsem vděčnej za jakejkoli post na jakýkoli stránce a vždycky mi to udělá radost a tak bych chtěl svym posluchačům připravit něco o čem by stálo za to se bavit. Letos můžu slíbit kvalitnější materiál ale zatim o tom nechci nic bližšího říkat. Mlčeti zlato, mluviti stříbro.
Tvoje EP 'Female' vyšlo na francúzskej značke Freedom Record. Môžeš o tom prezradiť viac? To EP vzniklo na požádání právě pro Freedom. Líbili se jim moje prvotní věci a chtěli se navzajem podpořit, napsali mi jesi bych nemohl udělat nějaké album pro jejich novej obchod, tak sem za týden zpracoval par věcí, nafotil cover a poslal. Všechno pouze na dobrý slovo ani sem z toho nečekal nějakej profit. Kromě skvělýho proma taky žádnej nebyl.
Aj keď sa ozývajú hlasy, že to najlepšie má tento hudobný subžáner už za sebou, ako ty vidíš budúcnosť disco - french housu? Je preňho v čechách niekde priestor? Tahle otázka mi dělá radost (smeje sa). Hudební scéna se samozřejmě vyvíjí. Ale nemá žadný datum spotřeby klidně se může konzumovat podle nálady. Když mi někdo řekne, že sample disco neni IN budu právě dělat to a posouvat ho dál, aby pozměnilo tvář a našlo si nový posluchače. Jeden track se dá udělat nekonečně mnoho způsoby a může tam bejt nekonečně mnoho prvků. Jeden příklad za všechny, Phonat - When Love Hits the Fan... to je věc která posouvá tuto hudbu hodně vysoko jak po technicky strance tak po strance feelingu. A doufám, že to tak pude dál. Nicméně tady u nás v čechách chybí jedna důležitá věc. A to je ta klubová tradice, kterou oplývají okolní státy a která otvírá možnosti pro producenty a dje, aby tvořili a mixovali bez ohledu na trendy. Pouze muj názor nemusí to být objektivní, nicméně mi to tak připadá.
Kto sú tvoje najväčšie hudobné vzory a inšpirácie? Je to nepřeberný množství funkových kapel, strašně moc hudebníků, spousta žánrů. Ale pro představu jmenuji pět nejzásadnějšich: The Brothers Johnson, BreakBot, Greg Wilson, Mr. Oizo a DAFT♥PUNK.
Na tvojom soundcloude sa nachádza skoro 30 skladieb, mnohé aj na voľné stiahnutie. Originálne skladby, spolupráce a remixy - čo z toho máš najradšej? Je ľahšie spraviť remix ako pôvodný track? Ve skutečnosti bych svoje skladby hned po tom co udělám nejradši předělal, takže na tohle se mně raději neptej. Každopádně pokud bys chtěl jmenovat spíš něco co od sebe nesnášim, tak je to Big Tasty, protože je to jako synonymum pro muj nickname, ale takovou Heart Sing, kterou od sebe mam snad nejradsi nikdo ani nezaregistroval. Pokud bych měl porovnat co se mi dělá líp tak odpověd je remix. Je to takovej micro-djing a opravdu me bavi měnit a předělávat, protože je tam možnost porovnání s originálem takže se ukážou moje schopnosti.
Plány do najbližšej budúcnosti? Nejaké zaujímavé hrania alebo releasy? Kam by si to chcel hudobne dotiahnuť? Věř mi, že se ti na tuto otázku mohu slušně rozepsat ale řeknu pouze pár bodů: Album, Live, spolupráce s nekterymi dalsimi interprety a vlastni Label s kterym jsou velke plany. Vsecko bude náležitě oznámeno ale v tuto chvíli je nejaktuálnější tvorba free pro moje fanoušky, protože mám pořád nápady a inspiraci.
Nosíš "knír"? Aký je tvoj vzťah k tejto úprave mužskej (alebo vlastne aj ženskej) tváre? Hehehehehehehehe!!! Každý den se holím a usínám s modlitbou at se ráno vzbudím s knírem. Ale paradoxne nemam ani fousek. To je vlastne duvod proc si rikam Mr. Moustache, je to symbol muznosti a ja vypadam spis jako oskliva holka. Až mi za deset let naroste slibuji, že moje produkce bude kompletní. Prozatím si nosim svuj talisman: dubový knírek od kamaráda uměleckého řezbáře.
V priebehu minulého týždňa ma Tibor Holoda veľmi potešil. Potvrdil totiž vystúpenie môjho naj. objavu roka 2010 a čo je ešte lepšie - vystúpi v ramci mini-festivalu m:cro W:lson:c. Britský talent Lone, spolu s ďalšími účinkujúcimi - Daedelus, Hudson Mohawke a dvojica Wildbirds & Peacedrums nás svojou hudbou ozvučia v dňoch 28.-29.4.2011 v novom bratislavskom kultúrnom centre s príznačným názvom KC Dunaj.
Info: vstupné 13 eur v predpredaji / 16 eur na mieste.
Felixa možno po hudobnej stránke považovať za veľmi pracovitého človeka. Založil pár klubových akcií, pilne zremixoval naše skladby a v neposlednom rade prijal pozvanie na 1. narodeniny nášho magazínu Splash! Ako to všetko prebieha a aký je jeho hudobný vzťah k dedičke hotelového impéria sa dozviete v interview
Historici ťa zrejme poznajú pod pseudonymom Andrey. Väčšinu akcií si hrával v štýle drun'n'bass-u a luquid-u, od ktorého si sa teraz utiahol k electru a bassline-u a zmenil si meno na Felix!. Ako a hlavne prečo prebehol tento vývoj ?
Je pravda, že na začátku - nejsem si jistý ale mám pocit, že koncem roku 2001, jsem opravdu hrál drun'n'bass a liquid funk, ale to jsem záhy opustil. Bavilo mě víc techno, tedy jeho měkčí podoby jako acid techno, funky techno, tech house a tech electro. To jsem hrával celkem úspěšně asi 2 roky, načež jsem začínal koketovat s německým electrem a electro housem. Bavilo mě hodně prolínat styly, stavět sety od house, až po techno. To jsem si ještě říkal Andrey. Změna přišla asi před třemi lety, kdy mě většina z toho co jsem hrál přestala bavit. Jednoduše jsem se hudebně posunul dál. Se změnou stylu jsem si změnil i nick a zeptej se mě proč zrovna na Felix!, jednoduše mě to jeden den napadlo (smích). Důležíté je, že už lidi vědí co ode mne mohou čekat.
Z vlastnej skúsenosti viem, že ti to za mixom veľmi dobre funguje a v poslednej dobe si okúsil aj možnosť produkcie skladieb, presnejšie vo forme remixu. Čo ťa na tom tak zaujalo ?
Remixování je určitě způsob jak vyjádříš svoje pocity a svůj pohled na originál. Pracuješ s původními samply, ale kousek po kousku k tomu přidáváš něco ze sebe. Zachováš část originálu, ale výsledek je úplně v jiném duchu. To mě na remixování opravdu baví. S vlastní produkcí teprve začínám, ale doufám, že tento rok už
konečně něco vlastního vydám.
Dopočul som sa, že si doma schovávaš celkom peknú zbierku platní. Podľa čoho si ich vyberáš a následne nakupuješ ?
Desky už nekupuji tak jako dřív, ale pořád je to sběratelská vášeň. Důvod abych si vinyl koupil je jednoduchý - musí na něm být něco výjmečného, něco co vyniká nad ostatní produkcí, něco co mě posadí na prdel. Pak to chci vlastnit nejen ve formě mp3. Navíc s deskami kolikrát do ruky dostanu i úžasně graficky pojaté obaly.
Začiatkom roka ste si s dMIT.RY-m a Thiew-om vytvorili v Chapeau Rouge vlastnú klubovú noc We Are RavePropaganda', (W.A.R.P). Prezraď za čím všetkým ešte stojíš?
Koncept tohodle mejdanu myslím nejlíp popsal Dmitry v jednom z posledních rozhovorů. Všichni tří žijeme v Praze a baví nás podobný zvuk. Několikrát jsme spolu hráli a udělat pravidelnou párty bylo už jen logickým vyústěním naší dosavadní spolupráce. Baví nás svěží zvuk a chceme ho pouštět publiku, které na něj slyší. rádi bychom vozili zajímavá jména a zvali naše kamarády, kteří to mají hudebně podobně jako my. A už teď prozradím, že na květen chystáme první zahraniční jméno.
V Praze ještě stojím za akcí Picnic v klubovně 2. Patro. Picnic je takové mé dítě. Narozdíl od W.A.R.P. zde s kolegou Zorinem prezentujeme různé fůze nu disca, balearic house, indie a cosmic disca. To jsou styly, které mě opravdu baví a jsem rád, že se v Čechách pro tenhle druh elektroniky konečně začíná blýskat na lepší časy.
V Čechách sa klubová scéna rozrastá, posledné mesiace minulého roka sa u mňa zapísali mnohými menami, ktoré prijali pozvania do všemožných podnikov v Prahe a v Brne. Ako to vidíš s vašou klubovou scénou ? Smerujete k europskému meritku ?
Nevím, jestli k evropskému měřítku, ale určitě v republice přibývají akce, kde můžeme slyšet opravdu zajímavá a aktuální jména. Jsem moc rád, že tu existuje zdravé jádro promotérů, kteří vidí dál, než jen za sousedovic stodolu”. Češi jsou neustále zvyklí masově přijímat to, co v zahraničí je už téměř out. Navzdory tomu se v současné době evropským hudebním měřítkům přiblížujeme víc, než kdykoliv předtím.
Viem, že mi skrývaš jedno tajomstvo, ktoré ale postupom času odhaľuješ. Haris Pilton!
Vynovené priestory bratislavskej Radosti (viac miesta na tancovanie) budú v sobotu 19. marca hostiť ďalší diel pravidelnej párty Dead Horse, tentokrát však s podtitulom Special. Po prvý krát sa na rezidentnej akcii djov Bad Mojo (Splash.sk) a Michael Priest (Hochspannung!) predstaví zahraničný hosť - a nebude to nikto iný ako anglický dj a producent Z-Kat. Z-Kat si v Bratislave už zahral na Hochspannung! party a my sme presvedčení, že máloktorý dj sa zvukovo hodí na mŕtveho koňa tak, ako on. Pravidelných návštevníkov našej párty určite poteší aj správa, že vstupné sa natrvalo znižuje na 3e aj napriek faktu, že sme lineup obohatili o zahraničného hosťa.
A aby ste nášho hosťa ešte lepšie spoznali, prečítajte si nasledujúci rozhovor.
Dead Horse Special | fb event 19.3.2011, Radosť music bar DJs : Z-Kat (Electrostimulation / UK) Bad Mojo (Splash.sk) Michael Priest (Hochspannung!)
Prečo si sa rozhodol zakotviť v Prahe? V roce 2009 jsem chtěl odejít z Anglie někam pryč na pár měsíců, proto jsem se přestěhoval do Prahy. Líbila se mi tak moc, že jsem se rok po tom a po dokončení školy, rozhodl přestěhovat na trvalo. Proč jsem si vybral Prahu je dlouhý příběh. Souvisí s českými holkami (dost z nich jsem už znal z Londýna), s předešlým cestováním po střední Evropě, a s touhou učit se zajímavý jazyk. A taky jsem měl díky tomu cestování po Evropě dobrou zkušenost s českou hudební scénou.
V porovnaní s Londýnom (ak je to vôbec možné) čo si myslíš o hudobnej scéne v Prahe a vo všeobecnosti v Čechách? Samozřejmě je to možné. I když je Praha někdy prázdná a nudná a to především v létě, většinou je tu dost dobrých jmen a mejdanů, a každý víkend je kam zajít. V Londýně je spousta vzrušujících jmen, ale lidi tam jsou na to zvyklí a berou to jako samozřejmost. Když přijede nějaké velké jméno do Prahy, tak je kolem toho o hodně více vzruchu, což dělá pak lepší atmosféru při mejdanu. Mimo jiné jsem v Čechách díky hudební scéně poznal spoustu skvělých lidí. Ale ve srovnání s anglickými DJs, češi se moc nezajímají o produkci své vlastní hudby. A to je škoda.
Na Londýnské scéně, se mi hlavně o klubech nelíbí několik věcí: přehnaná úroveň "zabezpečení", každá párty musí být přeplněná až do té míry, že se v klubu nedá ani hnout, bar vám udělá strašnou díru v peněžence a třídní válka mezi bohatými dětmi z předměstí a původními návštěvníky těhle mejdanů. To se stává na každé pravidelné párty. Dobrá hudební scéna je ale i mimo Londýn. Třeba Sheffield nebo Bristol, tam se dělo v předchozích letech hodně zajímavých věcí. Oproti tomu ve střední Evropě je většinou všechno koncentrováno v hlavním městě.
Má stredoeurópsky región čo ponúknuť? Je tu niečo čo je o poznanie lepšie ako v Anglicku? Střední Evropa je vemi různorodá a je těžké o ní mluvit jako o celku. Třeba ve Vídeňských klubech je atmosféra poněkud více seriósní, v Budapešti je naopak bláznivá a hyperaktivní. V Praze jsou ty zlaté chvíle, kdy celé město ožívá, a všichni jsou venku na ulicích. Většinou když je ve městě nějaký festival. První mejdan, co jsem já v Praze navštívil, byla warm-up party před festivalem Summer of Love. To bylo hodně super a o hodně jiné než to, na co jsem byl v Anglii zvyklý.
Si mimoriadne aktívny čo sa týka hudby - dj-uješ, produkuješ vlastné skladby, robíš remixy ale tiež aj vysielaš vlastnú radio show a riadiš label. Ktorá z týchto aktivít je tvoja hlavná? Ktorú z nich máš najradšej? V první řadě jsem určitě producent. Někdy v budoucnu bych chtěl proměnit svoje DJské sety do nějaké živé improvizační show. Ale to až budu mít dost originálních tracků a lepší techniku. Nicméně také hraji moc rád jako DJ a to hlavně mimo Prahu, protože to spojuje moje dvě největší životní vášně: hudbu a cestování.
Ako si sa vlastne dostal k hudbe? Prezraď prosím trochu viac o tvojich hudobných začiatkoch... V životě si nepamatuji chvíli, kdybych nedělal nic s hudbou. Jako teenager jsem byl fanoušek gothu, industrialu a metalu. Hrál jsem sám, jenom s levným keyboardem a svým vlastním hlasem pod názvem DeaD PersoN. K elektronické hudbě jsem se dostal víc v roku 2004, když jsem začal studovat na hudební škole. Naučil jsem se produkovat v Logicu a poznal se s jedním harcoreovým DJem, který mě naučil míchat na gramofóny. Rok potom jsem si koupil svoji první DJskou techniku. Bloudil jsem v různých hudebních stylech, jak v DJingu, tak v produkci. Vystřídal jsem žánry jako industrial techno, drum & bass, dubstep nebo electro house a konečně basy a vobly od roku 2008, kdy jsem si taky změnil jméno na Z-Kat.
S tvojim kamrátom Kanji Kinetic-om máte internetové vydavateľstvo Electrostimulation records. Ako ste sa vy dvaja vlastne spoznali? Prečo ste sa rozhodli založiť label? Kanjiho jsem potkal během studia na vysoké škole. Hrál na bubny v metalové kapele se skupinou mých přátel. Začali jsme spolu dělat industrial metal a drum & bass. Potom jsme se přestěhovali na stejnou kolej na univerzitě a hráli jsme drum & bass na domácích mejdanech. Časem jsme si oblíbili electro house a dubstep a po roce založili Electrostimulation. Ze začátku byl label hlavně k propagaci naší vlastní tvorby, ale postupem času jsme začali vydávat i hudbu jiných. První takový release bylo Rave Lord EP od The Squire of Gothos. Od té doby se soustředíme na bassline, dubstep a podobnou "basovou hudbu". Našim cílem je propagovat umělce, které máme rádi, a to v různých žánrech téhle hudby.
Zatiaľ posledný release na tejto značke je tvoje EP 'Škraboška', na ktorom sa nachádza aj spolupráca so C.Monts-om, ďalším angličanom žijúcim v Prahe. Ako vznikalo toto EP? C.Monts ke mně občasně přijde nahrát svoje rapy. Jako první vznikl track "Speed Bike", co udělal s Tvyksem. Všiml jsem si, že je super MC, a tak jsme spolu udělali Škraboška Riddim. Ten druhý track, Talavajda, už byl hotový, a hledal jsem, jak to vydat. Později vyjde EP remixů těchto tracků od Doubleohno, Bad Mojo, Side9000 a jiných.
Taktiež si vydal album 'Pseudoscientific Quakery' a pracuješ na ďalšom. Aká je podľa teba úloha albumu pre dnešných hudobníkov (keď je hudobný priemysel na úpadku a ľudia kupujú skôr samostatné skladby ako ucelené albumy)? Funkce alba je obdobná jako funkce DJ mixu: mělo by se poslouchat od začátku do konce. Můj největší vliv ohledně alb je The Chemical Brothers - Dig Your Own Hole. Tracky jsou perfektně propojené, a díky tomu se album zdá spíš jako jedno dílo než 10 individuálních tracků. Ještě nevím, kdy bude dokončené moje album.
V súčasnosti sa zdá, že zvuk wobblujúcej* basy rozdeľuje ľudí na dve skupiny - niektorí ho milujú a iní ho nenávidia. Veríš vo wobble alebo je to zvuk minulosti? Stejně jako ty reeseové basy v drum & bassu, ta 303ka v acid houseu a ten hoover/dominator v hard houseu, dát LFO do basy je prostě hudební výstřelek, který se už dostal na vrchol kvůli rostoucí popularitě dubstepu. Teď je wobble aktuálně v módě, ale v příštích letech bude upadat, a za 10 let bude oldskoolový a nostalgický. Tak to prostě chodí.
Ťiež sa dosť diskutuje o maskách a o tom, ako mnohí dji nosia masky. Musia dnešní dji prijať rolu zabávača alebo je to stále hlavne o hudbe? Nejdůležitější je samozřejmě hudba. Ale stojí za to dělat i něco, co přitáhne pozornost lidí, kteří třeba stojí u baru a do té chvíle hudbě nevěnují pozornost. Škraboška je pro mě prostě značka, aby mě lidi rozpoznali a nezapomněli. Hraju s ní, protože se mi to tak líbí, je to tak jednoduché. Je mi to jedno, jak je DJ oblečen, pokud hraje dobře.
Meno Cuffia je pravidelným čitateľom nášho online magazínu určite známe. Brnenský dj, producent a v poslednej dobe aj humorista bol hosťom jednej z našich párty, prispel remixami na In My Mind a Late Introduction releasy a sám si na vlastnej značke Electro'n'roll vydal EP 'The Bad Case'. Pre siedmy Splash Mix bol prirodzenou voľbou vďaka svojmu eklektickému a pohodovému výberu skladieb, ktorý prezentuje aj v nasledujúcom mixe.
Ahoj. Mohol by si našim čitateľom prezradiať niečo o sebe? Hola, mé jméno je Cuffia, pocházím z Portorika, kde jsem se dlouho věnoval hře na ukulele. Jednoho dne jsem se dopravil v bedně od rumu na Starý kontinent. Nevěděl jsem, jak se uživit, dráha DJe byla tedy pro mě jasná/jediná volba. Protože jsem měl velmi dobré hudební zázemí, můj otec byl řidič autobusu a moje matka pracovala v prádelně, začal jsem se věnovat vlastní produkci. Moje karíéra se vyvvíjí velmi rychle, proto jsem se dostal až k vám na Splash.
Akým spôsobom si vyberal skladby na tvoj SplashMix? Znáš hru flaška?
Nejaké plány do blízkej alebo vzdialenej budúcnosti? Zahrál jsem si už se svými nejslavnějšími DJskými kolegy po celém světě a vydal velmi vydařené EP "Mám sračku", které bylo velmi dobře přijato širokou veřejností a hudebními experty, tracky jste už jistě slyšeli i ve svém lokálním rádiu... Jednoho cíle se mi však stále nepodařilo dosáhnout, rád bych si zahrál v malém kostelíku v Portoriku, ve vesničce Uku-lama, odkud pocházím. Má pro mě totiž významnou duševní hodnotu.
Tracklist: 01. Cuffia - Makossa 02. Davidson Ospina - Well Of Love (Ospina Deeper Vocal Mix) 03. Naifian - Blue Snow (DJ Tuco Ghetto House Remix) 04. Jakwob - Zuric 05. Beastie Boys - Fight For Your Right 06. SBTRKT - Hide Or Seek 07. Flore - Raw (Hackman Remix) 08. Cosmin TRG - Sores Of Attraction 09. Tom Budden - The Deal (Onno Remix) 10. Justin Martin & Sammy D - Yummm! 11. Eric Volta - Django 12. Nils Nurnberg - Caught In A Glimpse 13. Popper-C - Valhalla 14. Egyptrixx - Chrisalis Records 15. O.Children - Dead Disco Dancer