28.7.10

Bad Mojo - Late Introduction EP

V poradí tretím releasom na Splash recordings je prvé Bad Mojo-ve autorské EP 'Late Introduction'. Prečo 'Late Introduction'? "Základ oboch skladieb z EP vznikal v rokoch 2008 a 2009. Mali byť dokončené a vydané už vtedy, no deje sa tak až teraz. No ako sa hovorí : radšej neskoro ako nikdy!"

Piano Tune je rave-ový vypalovák postavený na notoricky známom klavírnom sampli. Po melodickom úvode s až nevkusným odkazom na 90-te roky sa skladba prehupne do divokej fidgetovej časti, aby dosiahla klimax v breakdowne, ktorý rozkričal už nejeden parket.

B-side track Fidget Ladies pripomína zlaté časy fidget housu. "Fidget Ladies je jedna z prvých skladieb, ktoré som spravil pod pseudonymom Bad Mojo a vôbec prvá, čo sa dá označiť ako fidget house. Najprv som váhal, či ju vydať, ale v šuplíku sa jednoducho necítila dobre."
Bad Mojo | myspace | soundcloud | facebook

 
Remixy sú skrz-naskrz českou záležitosťou.

Felix!, pražský dj a v súčasnej dobe aj veľmi aktívny remixér postavil svoju úpravu 'Piano Tune' na melodickej časti pôvodného tracku. Ak vám divoký rozbeh originálu nesedel, Felixov remix vám určite bude chutiť.

Mickey The Kid z Brna prevliekol 'Piano Tune' do moderného elektro kabáta. Nostalgický raveový nádych ustupuje energickej basovej linke a výraznej melódii, ktoré sú zaručeným ničiteľom zvukových aparátov.
Mickey The Kid | myspace | soundcloud | facebook

Brnenský dj Cuffia vdýchol do remixu 'Fidget Ladies' živelnosť a organickosť. Houseový nádych umocnený hlbokou basou dáva tušiť veľmi sviežu záležitosť!

Dirty Little Toaster, autor predchádzajúceho EP na Splash Rec., sa hlási so svojim značkovým zvukom. Jeho dubstepový remix posúva skladbu 'Fidget Ladies' do oveľa temnejšieho územia a uzatvára tak celé EP.
Dirty Little Toaster | soundcloud | facebook


Tracklist :
01. Piano Tune (Original Mix)
02. Fidget Ladies (Original Mix)
03. Piano Tune (Felix! Remix)
04. Piano Tune (Mickey The Kid Remix)
05. Fidget Ladies (Cuffia Remix)
06. Fidget Ladies (Dirty Little Toaster Remix)

0 comments:

Post a Comment