24.5.10

Dirty Little Toaster - Boring Like A Soft Porn EP

Minimalistický a temný dubstep, filmové sample, výrazné bassline-y a nepreplnené aranže. Tak by sa dala v krátkosti charakterizovať tvorba mladého českého producenta, ktorý si hovorí Dirty Little Toaster.

Aj keď produkuje zatiaľ iba krátko a na jeho tvorbe to ešte jemne poznať, jeho posledné skladby sa nám už zdali natoľko zaujímavé, že sme sa rozhodli vydať mu prvé autorské EP práve u nás. A veríme, že raz budeme na tento krok právom hrdí.


Promo video pre nás pripravil Viktor Šefčík.

EP so sebaironizujúcim a trocha provokujúcim názvom 'Boring Like A Soft Porn' obsahuje štyri autorské skladby : 'Acid Step', 'Collagen Defects', 'Make My Day' a '7even 8ight 9ine', ktoré výborne ilustrujú talent a tvorbu tohto mladého Čecha. Ich spoločným menovateľom je temná atmosféra, cez ktorú si razí nemilosrdnú cestu nepravidelný dubstepový rytmus často podporený kúskami zvukov z kultových filmov alebo seriálov. Asi najcharakteristickejším prvkom sú však ozrutné syntezátory, ktoré (ako si dovoľujeme predpokladať) budú znakom, vdaka ktorému tvorbu Dirty Little Toaster-a ľahko rozpoznáte.

Ak vám počúvanie dubstepu spôsobuje zimomriavky a pri zvukoch wobblujúceho basu máte chuť skákať a trhať tapety, tak by ste tomuto EP rozhodne mali venovať pozornosť.

EP minimix od samotného autora :Tracklist :
01. Acid Step
02. Collagen Defects
03. Make My Day
04. 7even 8ight 9ine

Dirty Little Toaster | soundcloud | facebook

0 comments:

Post a Comment