5.1.11

Canblaster

K jedným z najskloňovanejších mien minulého roku nepochybne patrí francúzsky Canblaster. Jeho 'horsestepový' remix najnovšieho singlu od Drop The Lime - 'Hot As Hell' presiahol všetky žánrové hranice a dobil srdcia (a playlisty) obrovského množstva djov skrz celé hudobné spektrum - a to ešte ani poriadne nevyšiel! Hrávajú ho Crookres, Sinden, Diplo alebo aj Brodisky či Douster - tento remix je jednoducho hitom posledných pár mesiacov.

Drop The Lime - Hot As Hell (Canblaster Remix) by CANBLASTER

Canblaster - 22 ročný mladík z francúzkeho mestečka Douai, no momentálne žijúci v Paríži - privial na jemne stuchnutú hudobnú scénu nevídanú dávku originality. Aj keď v jeho hudbe cítiť vplyvy uk funky (on sám uvádza mená ako James Blake, Joy Orbison, Nightslugs crew alebo Ikonika), detroitu, japonska či videohier, samotné skladby sa nedajú ľahko zaradiť. Milovník vintage syntetizátorov (používa Korg Triton, Yamaha SY/TG a Roland Juno 106) a originálnych samplov je doma najmä v remixoch, na svojom konte ich má už slušnú kopu - pre Drop The Lime, Slagsmalsklubben, Teki Latex, Spoek Mathambo, Crystal Fighers pričom čoskoro sa dočkáme aj jeho podania skladieb od Ruska, či French Fries.

Style of Eye & Slagsmalsklubben - Homeless (Canblaster remix) by CANBLASTER

Canblaster je zakladajúcim členom klubu koní - Club Cheval - do ktorého patria okrem neho aj Myd, Sam Tiba a fúzatý Panteros666 (ktorému pred nedávnom vyšlo EP na Sound Pellegrino). Spája ich rozhodnutie dať spojeniu 'francúzky zvuk' opäť trocha iný význam, odvaha experimentovať a rezidentná noc v parížskom Social Clube. Mená z tejto "bandy" si dobre zapamätajte, pretože sa pomaly ale isto tlačia medzi to najzaujímavejšie, čo krajina galského kohúta ponúka.

Spoek Mathambo - Mshini Wam (Canblaster Remix) by CANBLASTER

Zatiaľ jediným vydaným autorským EP je 'Jetpack', 3 trackové EP, ktoré vyšlo na labeli Sound Of Sumo. To sa však v roku 2011 zmení - EP 'Masters of Complication' sa už čoskoro objaví na Nightshifters. Bude obsahovať 4 originálne skladby pojednávajúce o čase a ich tempo sa bude pohybovať od 132 až po 180bmp. A možno sa od Canblastera dočkáme aj nejakých lowclubových (112 bmp) skladieb. Rozhodne sa toto meno oplatí sledovať aj v roku 2011!

0 comments:

Post a Comment