24.5.11

Fresh Flesh : Hranice


4. 6. 2011 se v brněnské Zbrojovce představí již 12. showcase projektu Fřesh Fľesh. Projekt přiváží do moravské metropole patnáct jmen současné česko-slovenské scény a to napříč všemi obory; od videoartu po divadlo, od hudby po fotku.


Každý ze showcase večerů je připraven kreativním týmem projektu tématicky, ten brněnský dostal do vínku téma HRANICE. “Hranici můžeme v zásadě buď překračovat či dodržovat. Ale můžeme je také vytvářet anebo bořit...” říká Andrea Pekárková z kreativního týmu. “Uvidíte čím vás vystupující i my sami překvapíme” dodává s úsměvem.

A kdo je vlastně to čerstvé maso? O tom v projektu rozhoduje dramaturgická skupina, složená z odborníků z obou zemí. “V zásadě se držíme dvou základních rovin - jestli je autor dostatečně čerstvý - tedy že jej naše prezentace někam dál posune - k novým příležitostem, projektům, publiku, rozměru ve své tvorbě...a tou druhou je pak perspektiva - chceme prezentovat ty, kteří se chtějí posouvat dále, vidí ve své tvorbě perspektivu. To jestli chytnou příležitost kterou jim dáváme za pačesy a zadaří se je už jen a jen na nich” objasnil dramaturgii projektu producent Adam Ondráček.

Na akci se tak představí například dvě avantgardní kapely: To žluté co máte na kalhotkách (CZ) a Die Blaue Trottel Parade (CZ). V literárním bloku se představí Jan Kunze a Hičhaikum projekt, “otazníkovou” performance alias půlnoční překvapení obstará Martina Růžičková z brněnské FaVU a na fashion show představí své kusy návrhářka Petra Ptáčková. Akci doplňuje i vernisáž řady výtvarných umělců - za všechny jmenujme například Viliama Slaminku (SK), Olgu Paštékovou (SK) či fotografku Evu Doškovou (CZ).

Po půlnoci pak doplní program pražská formace Duropu či elektro-producent Stroon (SK) v doprovodu Vj Stix (SK).

Fřesh Fľesh je i známý tím, že se trvale snaží obnovovat tradici unikátních výtvarných plakátů - tím pro HRANICI se stala multimediální umělkyně Andrea Pekárková alias AKA47.


Fřesh Fľesh: Hranice se koná 4. 6. 2011 od 19 hodin v prostorách Zbrojovky Brno, Lazaretní 7, vstupné činí 100,- k dispozici na místě či v předprodejích zveřejněných na webových stránkách.

Více o samotném projektu na www.freshflesh.cz či audiovizuálně na http://vimeo.com/15626315 prípadne facebook event.

0 comments:

Post a Comment