25.5.11

Madeon

Nie je to tak dávno, čo sme na Splashi velebili Francúzsko ako krajinu, kde dostáva priestor hudobný talent. Séria práve prináša ďalšie pokračovanie: dnešným hrdinom je chlapec menom Madeon, o ktorom svet ešte včera vedel len to, že má 16 rokov a je jedným z najväčších talentov súčasnej housovej scény.

Mladík, pochádzajúci z francúzskeho mesta Nantes, si svoju základňu fanúšikov exponenciálne rozšíril po vydaní remixov k skladbe ‘Raise your weapon’ od Deadmau5a. Z večera na ráno obsadili jeho skladby tri priečky v top5 na Hype Machine vrátane postu jednotky, čo sa naozaj až tak často nevidí. Je však pravdou, že to nebolo prvýkrát, čo ovládol tento rebríček – už v marci sa v popredí objavil jeho remix skladby ‘Que veux tu‘ od Yelle (čo sme si mimo iného všimli aj na my na našej FB stránke).


Deadmau5 - Raise Your Weapon (Madeon Remix) @ Pete Tong 05.13.11 by Madeon

Za Madeona dlho hovorila len jeho hudba, a možno aj nedostatok informácií bol dôvod, prečo zažiaril až teraz. Celá jeho biografia je v podstate niekoľko tweetov, a jedno Q&A na Facebooku. Zo zaujímavejších informácií sa dá vypichnúť napríklad to, že pri chalanových autorských začiatkoch stál z pozície motivátora Porter Robinson; že ho vyhodili zo strednej školy a preto má dostatok času na produkciu; že skladá v FL Studiu (čo pravdepodobne definitívne vyvracia mýtus o tom, že FL je iba entry level nástrojom‘), a že v júli vydá štvorskladbové EP-čko.

Dosť bolo omáčok. Madeon robí hudbu, a robí ju skvele. Je svieža, pozitívna, a francúzska. Preto sa na tomto mieste odporúčam pohodlne usadiť, a postupne púšťať play:


Yelle - Que Veux Tu (Madeon Remix) by Madeon

Pendulum - The Island (Madeon Remix) by Madeon

Madeon so sebou priniesol viac, než len skvelú hudbu a ešte väčší potenciál. Remixom skladby tínedžerskej ikony Ameriky (Deadmau5a) zarezonovala mainstreamom aj iná ‘elektronická’ hudba ako David Guetta, čo pre nezávislejšie žánre housu môže znamenať nárast pozornosti v blízkej budúcnosti. Ostáva veriť, že týmto nádejným chlapcom veľmi nezalomcuje puberta, a z jeho hudobných počinov sa budeme tešiť ešte mnoho rokov.

soundcloud - twitter - facebook - myspace - youtube


Madeon - Shuriken by Madeon

0 comments:

Post a Comment