25.6.12

Rezonation Víkend


Pri Rezonation sme si už celkom zvykli uviesť, že ide o nitriansku párty. Počas posledných mesiacov sa však pomery zmenili, a rezonančná chobotnica začala svoje chápadlá rozprestierať aj ďalej po Slovensku. Najbližší víkend bude veľmi netradičný, keď sa pod známou značkou uskutočnia hneď dva eventy.

V piatok, 29.6.2012 sa predstaví Rezo premiérovo v Banskej Bystrici v priestoroch divadla Štúdio Tanca. Banská Bystrica je na slovenskej mape elektronickej hudby pevne usadená, silná komunita sa buduje prostredníctvom klubu Ministry of Fun, či alternatívnejším CMCčkom. Do tanca vo víre tradičných rytmov elektra a dubstepu zahrajú mená, ktoré k Rezonation už tak nejak patria:

Dead Kidz sú novším objavom domácej dubstepovej scény. Z ich promosetu je cítiť "špinavejšie" odnože ako brostep a breakcore.

Raavn momentálne o sebe dáva vedieť najmä produkciou. So skladbou "Fairwell" figuruje na celosvetovej kompilácii The Underground Manifest vol. 2 - tá nebude zďaleka poslednou, na ktorej sa v tomto roku objaví. Skladba "Midsummer" sa napríklad čoskoro ocitne v prílohe časopisu Wave. V Bystrici sa od neho dá čakať techno, progresívne veci, ale hlavne rozšumené elektro.

The Rabbeats sú tí, ktorí stoja za celou touto edíciou. V zajačích maskách si podmanili postupne Nitru, Bratislavu a najnovšie sa chystajú dobyť festival Beatpatrol - hoci cesta tam je ešte dlhá, veľmi im v tomto  úsilí držíme palce!

Okrúhle desiate vydanie oslávi párty 30.6.2012. Tentokrát na novom mieste v klube Checkpoint sľubujú chalani lepší zvuk a lepšie prostredie, všetko za staré vstupné. Hudobne sa párty bude pravdepodobne niesť v znamení dubstepu.

Od našich južných susedov dorazia dvojičky Dublic, sekundovať im bude ich krajan MNNIA (My nickname is Artimus). Oba acty vedia, čo sa na undergroundových párty patrí - podnik sa má triasť, pivo tiecť a ľudia rozbíjať.

Domácu scénu v Nitre zastupuje duo Boyees z Trnavy. Z ich promosetu je počuť, že dokážu ísť od "nežnejšieho" fidgetu až po tvrdé tracky od Gtronica. Čo sa tiež oplatí spomenúť, že chalani si doma v TT pestujú rezidenciu s názvom Basswamp.

To stále nie je všetko. Rezidentom The Rabbeats bude v b2b sete sekundovať DJ Mikro, čo nie je až tak neznáme meno pokiaľ aspoň trocha sledujete domáci hip-hop. Nie je však jediný, ktorý okrem svojho žánru prepadol aj elektro-housu a dubstepu.

V skratke:
29.6.2012 - Rezonation BB - divadlo Štúdio Tanca - Banská Bystrica
/w Dead Kidz, The Rabbeats (Rezonation), Raavn (In-Minor)

30.6.2012 - Rezonation 10 - Checkpoint - Nitra
/w Dublic (HU, Future Music), MNNIA (HU, Bombeats), Boyees (Basswamp), DJ Mikro vs. The Rabbeats

0 comments:

Post a Comment