30.1.10

HCHSPNNNG! : When Saints Go Machine

Pár gitár, ingrediencie klubovej hudby, množstvo perkusií s prídavkom 80´s / 90´s synth drive.

Dánska štvorka WHEN SAINTS GO MACHINE z Kodane predstavuje škandinávsku alternatívu k súčasnému britskému syntpopu a indie. Ich pesničky sú skôr skladbami. Zamestnajú hlavu aj nohy. Sú plné obrazotvorných textov a zvláštneho napätia, rýchlo nákazlivé a nepustia.

Debutový album Ten Makes A Face (EMI/2009) si WSGM napísali, nahrali a produkovali sami. Mixovať pomáhal Christoffer Berg - dobrá to voľba, človek ktorý sa okrem iného producentsky podpísal pod ďalšie severské perly – Fever Ray, The Knife (a Robyn). Album sa objavil v mnohých anketách za najlepší album ´09. Recenziu nájdete na exitmusic.org.

Supportujú Que a Michael Priest aka Chunk-foo Fighters. Veľa distortionu, ostrých synťákov, výrazných basových liniek a nekompromisných beatov tento raz nahradí o niečo kľudnejší, špeciálny dj set, ktorý bude doplnený o živý synth. Nemusíte sa však báť, slovom "kľudnejší", nemyslíme nudnejší. Odznejú klasiky, ale aj synthpopovejšie novinky, ktoré Vás naladia na koncert.

Všetko si môžete vypočuť v sobotu 6.2.2010 v Bratislavskej A4.Tento článok vznikol za spolupráce s Hochspannung a Exitmusic.org

0 comments:

Post a Comment