4.8.10

Rotor Jelenec 2010 predstavuje rovné beaty

Rotor Jelenec, ako jediný festival na slovensku dáva priestor aj česko-slovenským djom, ktorí vybočujú z klasických škatuliek ako house, techno alebo drum'n'bass. Alternatíva ktorú ich sety ponúknu počas dvoch dní festivalu nie je náhodná. Rotor Jelenec chce ísť svojou cestou a predstavit nové prúdy elektronickej tanečnej hudby. Tibor Holoda, Chunk Foo Fighters, Bad Mojo a Call Me Radeq nám budú mixovat new rave electro bassline fidget house a ešte viacej...

Tibor Holoda - http://tibor.holoda.sk/
Tohto pána netreba bližšie slovenskému publiku predstavovať. Jeho kvalitne odvedená práca a skvelá osobnosť nás nekonečne inšpiruje a poháňa dopredu. Tento človek je neobyčajným zjavením na slovenskej tanečnej scéne a s jeho setmi ste sa na akciách Wattaz crew mohli stretnúť už viackrát.


Chunk Foo Fighters - http://www.letsmix.com/chunkfoofightersKto nepozná Chunk Foo Fighters asi nesleduje Splash dosť dlho alebo pravidelne. Ak vám predsa len Que a Michael Priest nič nehovoria, tak čítajte ďalej alebo kliknite na tento rozhovor.

Ich tŕnistá cesta sa začala pobytom v Londýne, kde pochopili, že parties sa dajú robiť aj inak, než je Slovensko zvyknuté. Ovplyvnení klubovými nocami ako Trailer Trash alebo Durrr, sa rozhodli rozvíriť stojaté vody aj bratislavskej scény. Spolu s ďalším súdobým bojovníkom založili originálnu party Hochspannung!, ktorou sa snažia do Bratislavy prinášať to najčerstvejšie mäso electro-housovej / bassline scény. Na starosť majú aj ďalšiu rezidentnú party - Chunk-Foo, v bratislavskom klube Radosť, ktorá preslávila ich niekoľko hodinové sety

Sety Chunk-foo Fighters sú plné energie, pohybujúce sa v tempe 130 bpm. Veľké beaty, ostré synťáky, výrazné basové linky to všetko v rýchlych premixoch. V ich dlhotrvajúcich súbojoch väčšinou vyhráva ten najnovší a najkvalitný electro-house, zulu, bassline, grime, ghettotech, ale neboja sa pobiť aj so skupinou popových 80's/90's a gangom hip hopu a dubstepu.

Na parties s Chunk-foo Fighters sa nesedí, s Chunk-foo Fighters sa tancuje ... až dokonca!


Bad Mojo - www.myspace.com/mojoisbadNa Rotore bude Splash zastupovať jeden z jeho zakladateľov, dj, producent a remixér Bad Mojo. Jeho aktivity sú na Splashi pekne zmapované, takže spomeňme iba zopár hajlajtov : remixoval The Uniques, Čisté Tvary alebo aj pražského dja Tuca. Pred pár dňami vydal prvé autorské EP 'Late Introduction' a jeho sety ste mohli počuť napríklad na akcii Hochspannug, alebo v Rádiu_FM.


Call Me Radeq - www.soundcloud.com/call-me-radeq
Za gramofónmi je už od roku 2004, kedy začal s jeho umeleckým projektom The Models. The Models boli fiktívnou kapelou. Pôsobili ako dj-ské zoskupenie a umelecké trio. Všetko to začalo ako vtip, ale po pár mesiacoch vstúpili naplno do vôd DJingu. Od tej doby sa Call Me Radeq stal súčasťou hudobnej kultúry, čo zahŕňa hranie aj produkovanie hudby.

Call Me Radeq organizuje vlastnú klubovú noc v Prahe a udržiava deti noci v tanci. Je ovplyvnený všetkými druhmi hudobných žánrov. V jeho setoch nájdete celý zvukový vesmír. Rovnako ako všetky typy elektronickej disco hudby.

Radeq dokončil svoj MA diplom na Vysokej škole umelecko-priemyselnej v Prahe. Má veľký zmysel pre estetiku čo dostatočne využíva vo svojich dj-ských setoch.

0 comments:

Post a Comment