11.11.10

DJ Tzésar

Zdá sa, že Česká Republika skrýva viac talentovaných disco / french house producentov, ako sa pôvodne zdalo. Pred nedávnom nám do inboxu pristálo promo od človeka, ktorý si hovorí DJ Tzésar a bolo to za poslednú už druhý krát (po Mr. Moustache), čo mi nad kvalitou domácej produkcie doslova padla sánka. Aj keď by niekto mohol namietať, že jeho produkcia je trochu uhladenejšia a komerčnejšia ako je na našu stránku zvykom, rozhodne sa jej nedá uprieť vysoká produkčná úroveň.

DJ Tzésar nie je na hudobnej scéne nováčikom - je kľudne možné, že vy ste o ňom na rozdiel od autora tohto článku už počuli. Produkuje cez šesť rokov (aj keď len posledný rok tvorbu aj uverejňuje) a ako dj je aktívny ôsmy rok. Ako u mnohých u nás, aj u Tzésara bolo pôvodne doménou techno, no momentálne mu je bližší house, resp. flitrovaný disco house. O kvalite jeho produkcie hovorí vydaný track (Turn Up The Music) na nemeckom labeli Indo Silver Records alebo rotácia jeho remixu na, pozor!, Lady Gaga v americkom satelitnom rádiu Sirius. Ako vidno, komerčné vody Tzésarovi nie sú veľmi vzdialené, ale to sa v disco house odpúšťa. Alebo ...?

TZESAR - Turn Up The Bass by TZESAR

TZESAR - Let's Fall In Love by TZESAR

TZESAR - Shes done by TZESAR

TZESAR - Turn up the music by TZESAR

Ak sa vám Tzésarova tvorba páči, určite prevetrajte soundcloud stránky (1 a 2) s jeho produkciou, je tam toho veľa na stiahnutie.

0 comments:

Post a Comment