29.11.10

The Squire Of Gothos - We Do Scorpion Thingz

Pri názve 'The Squire Of Gothos' sa asi nejednému skalnému fanúšikovi Star Treku rozsvietia očká, avšak tentoraz nebude reč o jednej z epizód tohto kultového seriálu, ale o producentskej dvojici z anglického Sheffieldu.

The Squire Of Gothos mám na svojom radare už dlhšie ako tie najviac twisted wobbly čo moje ucho doposiaľ počulo. Oni sami označujú svoju hudbu ako 'mutant bassline rave pre 21. storočie' čo by sa v serióznej reči hudobných žurnalistov dalo preložiť ako kombinácia dubstepu, grime-u, electro-housu a old school hardcore-u.

Majú za sebou celkom bohatú históriu releasov - napríklad na Electrostimulation rec. (spoločné vydavateľstvo Kanji Kinetic a Z-Kata) im vyšlo EP Rave Lord, remixovali veľký hit od Kid606 - Mr. Wobble's Nightmare alebo prispeli svojou verziou tracku Kick It! od CT Burners & Jubilee na label Nightshifters (sťahujte zadarmo tu!).

Na značke Rag & Bone im 11. októbra vyšiel album 'We Do Scorpion Thingz' na ktorom pokračujú v skúmaní a prznení hudobného sveta svojím typickým rukopisom. Album obsahuje prevažne bangery určené na parket, ale aj takmer nepočúvatelné šialenosti či pomalšie skladby, no všetky s nepopierateľným autorstvom tohto uleteného dua.

Ukážky z albumu The Squire Of Gothos - We Do Scorpion Thingz nájdete tu :

0 comments:

Post a Comment